WP Rocket - en to pl_PL translation catalogue (368 entries)

en: %d draft in your database. | %d drafts in your database.
pl_PL[0]: %d szkic w bazie danych.
pl_PL[1]: %d szkiców w bazie danych.
pl_PL[2]: %d szkiców w bazie danych.

en: %d expired transient in your database. | %d expired transients in your database.
pl_PL[0]: %d przedawniona opcja w bazie danych
pl_PL[1]: %d przedawnione opcje w bazie danych
pl_PL[2]: %d przedawnionych opcji w bazie danych

en: %d revision in your database. | %d revisions in your database.
pl_PL[0]: %d rewizja w bazie danych.
pl_PL[1]: %d rewizji w bazie danych.
pl_PL[2]: %d rewizji w bazie danych.

en: %d spam comment in your database. | %d spam comments in your database.
pl_PL[0]: %d komentarz Spam w bazie danych.
pl_PL[1]: %d komentarzy Spam w bazie danych.
pl_PL[2]: %d komentarzy Spam w bazie danych.

en: %d table to optimize in your database. | %d tables to optimize in your database.
pl_PL[0]: %d tabela do optymalizacji
pl_PL[1]: %d tabele do optymalizacji
pl_PL[2]: %d tabel do optymalizacji

en: %d transient in your database. | %d transients in your database.
pl_PL[0]: %d opcja w bazie danych
pl_PL[1]: %d opcje w bazie danych
pl_PL[2]: %d opcji w bazie danych

en: %d trashed comment in your database. | %d trashed comments in your database.
pl_PL[0]: %d usunięty komentarz w bazie danych.
pl_PL[1]: %d usuniętych komentarzy w bazie danych.
pl_PL[2]: %d usuniętych komentarzy w bazie danych.

en: %d trashed post in your database. | %d trashed posts in your database.
pl_PL[0]: %d usunięty wpis w bazie danych.
pl_PL[1]: %d usuniętych wpis w bazie danych.
pl_PL[2]: %d usunięty wpis w bazie danych.

en: %s Update Rollback
pl_PL: %s Wycofanie aktualizacji

en: %s clear
pl_PL: %s wyczyść

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/106-my-site-is-broken?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc">What should I do if WP Rocket distorts my website display?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/106-my-site-is-broken?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc">Co należy zrobić, jeśli WP Rocket niepoprawnie wyświetla stronę?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/115-can-i-use-wp-rocket-with-sitegrounds-supercacher?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Can I Use WP Rocket With Siteground's SuperCacher?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/115-can-i-use-wp-rocket-with-sitegrounds-supercacher?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Czy mogę używać WP Rocket z opcją serwera SuperCache?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/54-exclude-pages-from-the-cache?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">How to exclude a particular page from caching?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/54-exclude-pages-from-the-cache?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Jak wykluczyć pojedynczą stronę z cachowania?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/66-how-many-sites-is-my-key-valid-for?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">How many sites is my key valid for?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/66-how-many-sites-is-my-key-valid-for?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Dla ilu witryn mój klucz jest ważny?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/67-what-exactly-does-wp-rocket-do?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">What exactly does WP Rocket do?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/67-what-exactly-does-wp-rocket-do?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Co dokładnie robi WP-Rocket?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/68-i-have-turned-any-of-the-basic-options-on-does-wp-rocket-work?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc">I haven't turned any of the basic options on, does WP Rocket work?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/68-i-have-turned-any-of-the-basic-options-on-does-wp-rocket-work?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc">Nie włączyłem żadnej opcji, czy WP-Rocket coś robi?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/69-which-tools-should-i-use-to-measure-the-performance-of-my-site?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Which tools should I use to measure the performance of my website?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/69-which-tools-should-i-use-to-measure-the-performance-of-my-site?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Jakich narzędzi powinienem użyć do zmierzenia wydajności strony?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/70-does-wp-rocket-work-with-default-permalinks?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Does WP Rocket work with default permalinks?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/70-does-wp-rocket-work-with-default-permalinks?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Czy WP Rocket działa z domyślnymi odnośnikami?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/71-which-web-servers-is-wp-rocket-compatible-with?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Which web servers WP Rocket is compatible with?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/71-which-web-servers-is-wp-rocket-compatible-with?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Jakie serwery www są kompatybilne z WP Rocket?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/72-i-want-to-change-the-url-of-my-site-associated-with-my-license-what-should-i-d?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doco" target="_blank">I want to change the URL of my website associated with my license, what should I do?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/72-i-want-to-change-the-url-of-my-site-associated-with-my-license-what-should-i-d?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doco" target="_blank">Chcę zmienić adres URL strony powiązanej z licencją, co powinienem zrobić?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/73-is-wp-rocket-compatible-with-others-cache-plugins-like-wp-super-cache-or-w3-total-cache?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Is WP Rocket compatible with others cache plugins like WP Super Cache or W3 Total Cache?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/73-is-wp-rocket-compatible-with-others-cache-plugins-like-wp-super-cache-or-w3-total-cache?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Czy WP Rocket jest kompatybilny z innymi wtyczkami takimi jak WP Super Cache czy W3 Total Cache?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/74-is-wp-rocket-compatible-with-wp-touch-wordpress-mobile-pack-and-wp-mobile-detector?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Is WP Rocket compatible with WP Touch, WordPress Mobile Pack and WP Mobile Detector?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/74-is-wp-rocket-compatible-with-wp-touch-wordpress-mobile-pack-and-wp-mobile-detector?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Czy WP Rocket jest kompatybilny z WP Touch, WordPress Mobile Pack i WP Mobile Detector?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/75-is-wp-rocket-compatible-with-e-commerce-plugins?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Is WP Rocket compatible with e-commerce plugins?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/75-is-wp-rocket-compatible-with-e-commerce-plugins?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Czy WP Rocket jest kompatybilny z wtyczkami e-commerce?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/76-is-wp-rocket-compatible-with-wpml-qtranslate-or-polylang?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Is WP Rocket compatible with WPML, qTranslate or Polylang?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/76-is-wp-rocket-compatible-with-wpml-qtranslate-or-polylang?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Czy WP Rocket jest kompatybilny z  WPML, qTranslate lub Polylang?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/77-my-license-has-expired-what-should-i-do?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">My license has expired, what should I do?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/77-my-license-has-expired-what-should-i-do?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Moja licencja wygasła, co powinienem zrobić?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/78-how-often-is-the-cache-updated?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">How often is the cache updated?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/78-how-often-is-the-cache-updated?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Jak często jest aktualizowana pamięć cache?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/79-reports-from-pagespeed-and-yslow-tell-me-that-the-content-is-not-gziped-and-or-did-not-expire-what-should-i-do?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Reports from PageSpeed and YSlow tell me that the content is not gziped and/or did not expire, what should I do?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/79-reports-from-pagespeed-and-yslow-tell-me-that-the-content-is-not-gziped-and-or-did-not-expire-what-should-i-do?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Raporty z PageSpeed i YSlow wskazują, że treść nie jest skompresowana i/lub nie wygasa, co powinienem zrobić?</a>

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">How is the Cache Preloaded?</a>
pl_PL: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded?utm_source=plugin&utm_medium=faq&utm_campaign=doc" target="_blank">Jak jest wczytywana pamięć cache?</a>

en: <b>%s</b> can not be deactivated because of <code>%s</code>.
pl_PL: <b>%s</b> nie może być wyłączona ze względu na <code>%s</code>.

en: <b>%s</b>: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. Please go to <a href="%s">Permalink</a> to configure it.
pl_PL: <b>%s</b>: Struktura specjalnego odnośnika bezpośredniego jest wymagana do poprawnej pracy wtyczki . Proszę przejść do <a href="%s">Permalink</a> by to skonfigurować.

en: <b>%s</b>: It seems we don't have <a href="%s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>wp-config.php</code> file or the value of the constant <code>WP_CACHE</code> is set to <code>false</code>
pl_PL: <b>%s</b>:Wygląda na to, że nie mamy <a href="%s" target="_blank">zezwolenia</a> na <code>wp-config.php</code> do pliku lub stała wartość   <code>WP_CACHE</code> jest ustawiona na <code>false</code>

en: <b>%s</b>: One or more extensions have been enabled or disabled, do not forget to clear the cache if necessary.
pl_PL: <b>%s</b>: Jedno lub więcej rozszerzeń zostało włączone lub wyłączone, nie zapomnij wyczyścić cache w razie potrzeby.

en: <b>%s</b>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
pl_PL: <b>%s</b>: Następujące wtyczki nie są kompatybilne z tym pluginem i mogą powodować nieoczekiwane rezultaty:

en: <b>CSS</b> files to exclude from minification:
pl_PL: <b>CSS</b> pliki do wykluczenia ze zmniejszania (minification)

en: <b>JS</b> files to be included in the footer during the minification process:
pl_PL: <b>JS</b> pliki, które należy uwzględnić w stopce podczas procesu zmniejszania (minification):

en: <b>JS</b> files to exclude from minification:
pl_PL: <b>JS</b> pliki do wykluczenia ze zmniejszenia (minification)

en: <b>JS</b> files with Deferred Loading JavaScript
pl_PL: <b>JS</b> plików z opóźnionym ładowaniem JavaScript

en: <b>JS</b> files with deferred loading:
pl_PL: <b>JS</b> pliki z odroczonym wczytywaniem:

en: <strong>Note:</strong> By activating this option, you will improve the <code>Remove query strings from static resources</code> grade on GT Metrix.
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Po włączeniu tej opcji, można poprawić ocenę <code>Remove query strings from static resources</code> w GT Metrix.

en: <strong>Note:</strong> By activating this option, you will reduce the number of external HTTP requests.
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Po włączeniu tej opcji, można zmniejszyć liczbę zewnętrznych żądań HTTP.

en: <strong>Note:</strong> Enter the domain names without their protocol, for example: <code>//ajax.googleapis.com</code> without <code>http:</code> (one per line).
pl_PL: <strong>Informacja:</strong> Wprowadź nazwy domen bez ich protokołu, na przykład: <code>//ajax.googleapis.com</code>  bez <code>http:</code> (jedna na linie).

en: <strong>Note:</strong> If you are using CloudFlare, configure the options in the CloudFlare tab. The CDN settings below <strong>do not apply</strong> to CloudFlare.
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Jeżeli używasz CloudFlare, skonfiguruj ustawienia w zakładce CloudFlare. Poniższe ustawienia CDN <strong>nie mają zastosowania</strong> do CloudFlare.

en: <strong>Note:</strong> If your server is using %sVarnish%s, you must activate this option.
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Jeżeli Twój serwer używa %sVarnish%s, musisz włączyć tę opcję.

en: <strong>Note:</strong> The cart and checkout pages are auto-excluded from the cache for WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Strony cart and checkout są automatycznie wykluczone z pamięci cache dla WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.

en: <strong>Note:</strong> These options aren't applied if you added this post in the "Never cache the following pages" option.
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Opcje te nie są stosowane, jeśli dodano ten wpis w opcji "Nigdy nie buforować następujących strony".

en: <strong>Note:</strong> We combine the minified files in little groups <strong>to ensure the best compatibility and better performance</strong>.
pl_PL: <strong>Info:</strong> Łączymy i zmniejszamy pliki w małe grupy, <strong>aby zapewnić najlepszą kompatybilność i wydajność</strong>.

en: <strong>Note:</strong> When you update a post or when a comment is posted, the homepage, categories and tags associated with this post are automatically removed from the cache and then recreated by our bot.
pl_PL: <strong>Info:</strong>Podczas aktualizacji postu lub gdy umieszczany jest komentarz, strona główna, kategorie i tagi związane z tym postem są automatycznie usuwane z pamięci podręcznej, a następnie odtwarzane przez naszego bota.

en: <strong>Note:</strong> Where do I find my CloudFlare API key? <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Gdzie mogę znaleźć mój klucz API CloudFlare <a href="%s" target="_blank">Dowiedz się więcej</a>

en: <strong>Warning:</strong> This message will popup again and its content may be updated when saving the options
pl_PL: <strong>Ostrzeżenie:</strong> Komunikat wyświetli się ponownie, lecz jego zawartość może być aktualizowana, gdy zapiszemy opcje.

en: API Key
pl_PL: Klucz API

en: Activate Imagify
pl_PL: Aktywuj Imagify

en: Activate automatic preload after partial cache clearing
pl_PL: Aktywuj automatyczne wczytywanie po częściowym wyczyszczeniu pamięci cache

en: Activate first the %s option.
pl_PL: Aktywuj najpierw opcję %s.

en: Activate manual preload (from admin bar or Tools tab of WP Rocket)
pl_PL: Ręczna aktywacja robota wczytywania (z paska narzędzi lub zakładki narzędzi WP Rocket)

en: Activate preload bot:
pl_PL: Aktywacja robota wczytywania:

en: Activate sitemap preloading
pl_PL: Aktywacja wczytywania mapy strony

en: Activate the sitemap preloading
pl_PL: Aktywuj wczytywanie mapy strony

en: Activate these options on this post:
pl_PL: Aktywuj te opcje dla tego wpisu:

en: Add CNAME
pl_PL: Dodaj CNAME

en: Add URL
pl_PL: Dodaj adres URL

en: Advanced options
pl_PL: Opcje zaawansowane

en: All fields are required!
pl_PL: Wszystkie pola są wymagane!

en: All files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: All in One SEO XML sitemap
pl_PL: Mapa strony XML wtyczki All in One SEO

en: All languages
pl_PL: Wszystkie języki

en: All transients
pl_PL: Wszystkie opcje

en: Allows you to request a bot crawl to preload the cache (homepage and its internal links).
pl_PL: Żądanie wstępnego ładowania pamięci cache przez bota (strona główna i wewnętrzne linki)

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
pl_PL: Wystąpił nieoczekiwany błąd . Coś może być nie tak z WP- Rocket.me lub na serwerze&#8217;s konfiguracyjnym. Jeśli nadal masz problemy, spróbuj  <a href="%s">wsparcie forum</a>.

en: Are you sure?
pl_PL: Czy na pewno?

en: Are you using a dedicated mobile theme or <code>wp_is_mobile()</code>? If so, you should activate this option to serve a specific caching file for your mobile visitors.
pl_PL: Czy używasz dedykowanego mobilnego motywu lub kodu <code>wp_is_mobile()</code>? Jeśli tak, należy uaktywnić tę opcję, dla konkretnego pliku dla użytkowników mobilnych.

en: Author URI:
pl_PL: Adres URL autora:

en: Author:
pl_PL: Autor:

en: Auto Drafts
pl_PL: Automatyczne szkice

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings
pl_PL: Automatyczne włączenie optymalnych ustawień CloudFlare

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings (props WP Rocket)
pl_PL: Automatyczne włączenie optymalnych ustawień CloudFlare (zdefiniowanych przez WP Rocket)

en: Automatic
pl_PL: Automatycznie

en: Automatic cleanup:
pl_PL: Automatyczne czyszczenie:

en: Automatic preload is launched after you add/update content on your website.
pl_PL: Automatyczne wczytywanie jest uruchamiane po dodaniu/aktualizacji treści na stronie.

en: Basic options
pl_PL: Podstawowe opcje

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> cache busting folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
pl_PL: Bądź ostrożny, nie posiadasz <a href="%1$s" target="_blank">uprawnień zapisu</a> do <b>%3$s</b> katalogu cache (<code>%2$s</code>). Aby <b>%3$s</b> działało poprawnie, użyj CHMOD <code>755</code> lub <code>775</code> lub <code>777</code> dla tego folderu.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> cache folder (<code>%2$s</code>). For <b>%3$s</b> works properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
pl_PL: Bądź ostrożny, nie masz <a href="%1$s" target="_blank">uprawnień do edycji</a> do <b>%3$s</b> folderu cache(<code>%2$s</code>). Dla  <b>%3$s</b> właściwej pracy, proszę ustaw odpowiednie uprawniania CHMOD <code>755</code> lub <code>775</code> lub <code>777</code> do tego folderu.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> domain configuration folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.<br/>When the problem is solved, thank you to save the %3$s options to generate the configuration file.
pl_PL: Bądź ostrożny, nie masz <a href="%1$s" target="_blank">uprawnień do edycji</a> do <b>%3$s</b> folderu konfiguracyjnego domeny  (<code>%2$s</code>). By go zdobyć  <b>%3$s</b>  do właściwej pracy, proszę (zmień uprawnienia)  CHMOD <code>755</code> lub  <code>775</code> lub <code>777</code> tego folderu.<br/> Gdy problem jest rozwiązany, dziękuję za zapisanie tej %3$s opcji w celu wygenerowania pliku konfiguracyjnego.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> minified cache folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
pl_PL: Bądź ostrożny, nie masz <a href="%1$s" target="_blank">uprawnień do edycji</a> dla <b>%3$s</b> minified cache folder (<code>%2$s</code>). Aby  <b>%3$s</b> działało to poprawnie, proszę zmienić uprawnienia CHMOD <code>755</code> lub <code>775</code> lub <code>777</code> tego folderu.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
pl_PL: Zanim będzie można przesłać plik importu, trzeba rozwiązać następujący błąd:

en: Before you do any optimization, please backup your database first because any cleanup done is irreversible!
pl_PL: Zanim zrobisz jakąkolwiek optymalizację, proszę wykonać kopię zapasową bazy danych. Wszelkie porządki robione są nieodwracalnie!

en: But it's not recommended to do that because <strong>you won't take advantage of the parallelization of the download</strong>: it's faster to download 4 files in parallel rather than one big file.
pl_PL: Ale nie jest to zalecane, ponieważ <strong> nie będzie mógł korzystać z równoległego pobierania plików </strong>: szybciej jest pobrać 4 pliki równolegle, niż 1 duży plik.

en: Buy It Now!
pl_PL: Kup Teraz!

en: By default, cache lifespan is 24 hours. This means that once created, the cache files are automatically removed after 24 hours before being recreated.
pl_PL: Domyślnie żywotność pamięci cache wynosi 24 godziny. Oznacza to, że raz stworzone, pliki pamięci podręcznej są automatycznie usuwane po upływie 24 godzin, zanim zostaną utworzone nowe.

en: CDN
pl_PL: CDN:

en: CDN function replaces all URLs of your static files and media (CSS, JS, Images) with the url entered below. This way all your content will be copied to a dedicated hosting or a CDN system <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.
pl_PL: Funkcja CDN zastępuje wszystkie adresy URL swoich statycznych plików i mediów ( CSS , JS , obrazy ) z wprowadzonego adresu URL poniżej . W ten sposób całą zawartość zostanie skopiowana do hostingu dedykowanego lub systemu CDN <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.

en: CSS Files minification
pl_PL: Minifikacja plików CSS

en: CSS Minification
pl_PL: Minifikacja CSS

en: CSS and JavaScript minification
pl_PL: CSS i JS zmniejszenie (minification)

en: Cache Options
pl_PL: Opcje Cache

en: Cache pages that use the following query strings (GET parameters):
pl_PL: Włącz pamięć cache dla stron używających ciagów zapytań (Parametry GET):

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Check it to participate in the WP Rocket Beta Program and get earlier access to new versions, thanks in advance.
pl_PL: Sprawdź go do udziału w Programie Beta WP Rocket i uzyskaj wcześniejszy dostęp do nowych wersji , z góry dzięki .

en: Choose a domain from the list
pl_PL: Wybierz domenę z listy

en: Choose a file from your computer:
pl_PL: Wybierz plik z komputera:

en: Cleanup all transients
pl_PL: Czyszczenie wszystkich opcji

en: Cleanup auto drafts
pl_PL: Czyszczenie automatycznych szkiców

en: Cleanup expired transients
pl_PL: Czyszczenie przedawnionych opcji-transients

en: Cleanup revisions
pl_PL: Czyszczenie rewizji

en: Cleanup spam comments
pl_PL: Czyszczenie komentarzy Spam

en: Cleanup trashed comments
pl_PL: Czyszczenie usuniętych komentarzy

en: Cleanup trashed posts
pl_PL: Wyczyść usunięte wpisy

en: Clear Cache Lifespan
pl_PL: Wyczyść żywotność Cache

en: Clear CloudFlare cache
pl_PL: Wyczyść pamięć CloudFlare

en: Clear cache
pl_PL: Wyczyść pamięć cache

en: Clear the cache for the whole site.
pl_PL: Wyczyść pamięć cache dla całej strony

en: Clear this cache
pl_PL: Wyczyść tą pamięć cache

en: Clear this post
pl_PL: Wyczyść ten post

en: Click "Save Changes" to activate the Cloudflare tab.
pl_PL: Kliknij "Zapisz zmiany" aby aktywować zakładkę Cloudflare .

en: Click below to buy a license with a 20% discount automatically applied.
pl_PL: Kliknij poniżej, aby zakupić licencję z 20% zniżki.

en: Click below to renew with a <strong>discount of 50%</strong> automatically applied!
pl_PL: Kliknij poniżej, aby odnowić licencję <strong>z 50% zniżką</strong>!

en: CloudFlare Account Email
pl_PL: Email konta CloudFlare

en: CloudFlare Cache purge error: %s
pl_PL: Błąd czyszczenia pamięci podręcznej CloudFlare: %s

en: CloudFlare Email & API Key are not set
pl_PL: Brak ustawienia Email i API Key CloudeFlare

en: CloudFlare Settings
pl_PL: Ustawienia CloudFlare

en: CloudFlare browser cache error: %s
pl_PL: Błąd pamięci cache CloudFlare: %s

en: CloudFlare browser cache set to %s seconds
pl_PL: Pamięć CloudFlare ustawiona na %s sekund

en: CloudFlare cache level error: %s
pl_PL: Błąd poziomu pamięci cache CloudFlare: %s

en: CloudFlare cache level set to %s
pl_PL: Poziom pamięci cache CloudFlare ustawiony na %s

en: CloudFlare cache sucessfully purged
pl_PL: Pomyślnie wyczyszczono pamięć podręczną CloudeFlare

en: CloudFlare development mode %s
pl_PL: Tryb deweloperski CloudFlare %s

en: CloudFlare development mode error: %s
pl_PL: Błąd trybu deweloperskiego CloudFlare: %s

en: CloudFlare minification %s
pl_PL: Minifikacja CloudFlare %s

en: CloudFlare minification error: %s
pl_PL: Błąd minifikacji CloudFlare: %s

en: CloudFlare rocket loader %s
pl_PL: Ładowanie CloudFlare %s

en: CloudFlare rocket loader error: %s
pl_PL: Błąd ładowania CloudFlare: %s

en: Comments cleanup:
pl_PL: Czyszczenie komentarzy:

en: Common cache for logged in users
pl_PL: Wspólna pamięć cache dla zalogowanych użytkowników

en: Concatenating files can cause display errors.
pl_PL: Złączenie plików może powodować błędy wyświetlania strony.

en: Concatenation combines all CSS and JavaScript files.
pl_PL: Łączenie (Concatenation) łączy wszystkie pliki CSS i JavaScript.

en: Connection to CloudFlare failed
pl_PL: Brak połączenia z CloudFlare

en: Content Delivery Network options
pl_PL: Zawartość dostawy sieciowej opcje

en: Create a caching file for mobile visitors.
pl_PL: Tworzenie pamięci cache dla odwiedzających z urządzeń mobilnych.

en: DNS prefetching is a way for browsers to anticipate the DNS resolution of external domains from your site.
pl_PL: Prefetching DNS jest dla przeglądarek sposobem do przewidywania rozdzielczości DNS domen zewnętrznych ze swojej strony.

en: Daily
pl_PL: Codziennie

en: Database
pl_PL: Baza danych

en: Database Optimization
pl_PL: Optymalizacja bazy danych

en: Database cleanup:
pl_PL: Czyszczenie bazy:

en: Deactivate
pl_PL: Dezaktywowuj

en: Depending on your server, it might be necessary to set a higher value to prevent any overload. Default is 500ms.
pl_PL: W zależności od serwera, może być konieczne, aby ustawić wyższą wartość, aby zapobiec przeciążeniu. Domyślnie jest to 500ms.

en: Depending to your server configuration, these options can break your website. If you have any issues, you must deactivate it!
pl_PL: W zależności do konfiguracji serwera, opcje te mogą spowodować niepoprawne działanie strony. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, wyłącz je!

en: Description
pl_PL: Opis

en: Description:
pl_PL: Opis:

en: Development Mode
pl_PL: Tryb deweloperski

en: Disable CDN on HTTPS pages.
pl_PL: Wyłącz CDN na stronach HTTPS.

en: Docs
pl_PL: Dokumentacja

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Domain
pl_PL: Domena

en: Don't cache pages that use the following cookies:
pl_PL: Nie używaj pamięci cache na stronach, które używają następujących plików cookie:

en: Download options
pl_PL: Pobierz ustawienia

en: E-mail Address
pl_PL: Adres email

en: Emojis:
pl_PL: Emotikony:

en: Empty the cache of the following pages when updating a post:
pl_PL: Wyczyścić pamięć cache dla następujących stron podczas aktualizacji wpisu:

en: Empty the field to remove it.
pl_PL: Opróżnij pole, aby je usunąć.

en: Enable CloudFlare settings tab.
pl_PL: Włącz zakładkę opcji CloudFlare.

en: Enable Content Delivery Network.
pl_PL: Włącz zawartość dostawy sieciowej (Content Delivery Network)

en: Enable caching for WordPress feeds.
pl_PL: Włącz buforowanie dla WordPress RSS.

en: Enable caching for logged in users.
pl_PL: Włącz buforowanie (cache) dla zalogowanych użytkowników.

en: Enable caching for mobile devices.
pl_PL: Włącz buforowanie (cache) dla urządzeń mobilnych.

en: Enable caching for pages with SSL protocol (<code>https://</code>).
pl_PL: Włącz buforowanie stron z protokołu SSL (<code>https://</code>).

en: Enable the Varnish caching auto-purge.
pl_PL: Włączenie autoczyszczenia pamięci "Varnish cache"

en: Enter the URL of <b>CSS</b> files to reject (one per line).
pl_PL: Wprowadź adresy URL plików <b>CSS</b> do wykluczenia (jeden adres na linie)

en: Enter the URL of <b>JS</b> files to reject (one per line).
pl_PL: Wprowadź adres URL <b>JS</b> plików do odrzucenia (jeden na linie)

en: Enter the URL of additional pages to purge when updating a post (one per line).
pl_PL: Wprowadź adres URL dodatkowych stron dla których ma być wyczyszczona pamięć cache podczas aktualizacji wpisu (jeden adres na linię).

en: Enter the URL of pages to reject (one per line).
pl_PL: Wprowadź adresy URL stron które mają być wykluczone z pamięci cache (jeden adres na linie)

en: Enter the URL of the XML sitemap files (one per line).
pl_PL: Wpisz URL plików map strony XML (jeden na linię).

en: Enter the user agents name to reject (one per line).
pl_PL: Wprowadź nazwy agentów do wykluczenia (jedna nazwa na linię).

en: Every %d Minutes
pl_PL: Co %d minut

en: Expired transients
pl_PL: Przedawnione opcje-transients

en: FAQ
pl_PL: Spis zawartości FAQ's

en: FAQ's Table of Content
pl_PL: Spis zawartości FAQ's

en: Feeds cache:
pl_PL: Pamięć cache feed RSS:

en: Files optimisation:<br/><span class="description">(Minification & Concatenation)</span>
pl_PL: Optymalizacja  plików: <br/><span class="description">(Zmniejszanie & Łączenie)</span>

en: Frequency
pl_PL: Częstotliwość

en: Frequency for the automatic cleanup
pl_PL: Częstotliwość automatycznego czyszczenia

en: Get help from a rocket scientist
pl_PL: Skorzystaj z pomocy "Rakietowych Naukowców"

en: Global API Key
pl_PL: Globalny klucz API

en: Google Fonts minification
pl_PL: Minifikacja czcionki Google

en: HTML Files minification
pl_PL: Minifikacja plików HTML

en: HTML Minification
pl_PL: Minifikacja HTML

en: HTTPS Protocol Rewrite
pl_PL: Nadpisz protokół HTTPS

en: How to use the CDN API?
pl_PL: Jak korzystać z interfejsu API CDN ?

en: How to use the CDN functionality?
pl_PL: Jak korzystać z funkcji CDN ?

en: How to use the White Label functionality?
pl_PL: Jak korzystać z  funkcji białej etykiety

en: However <strong>you can force the minification to create only 1 file</strong> by activating this option.
pl_PL: Jednak <strong>możesz wymusić minifikację do utworzenia tylko 1 pliku</strong>, aktywując tę opcję.

en: I re-synchronize now!
pl_PL: Ponowna synchronizacja!

en: I've read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>, and I agree to allow WP Rocket to automatically detect my WordPress version and list of enabled plugins when I submit this form.
pl_PL: Przeczytałem <a href="%s" target="_blank">dokumentację</a>, i zgadzam się na automatyczne wykrycie przez WP Rocket wersji WordPress oraz zainstalowanych wtyczek kiedy wyślę ten formularz.

en: If the message persists, you have to put the following code in your <code>wp-config.php</code> file so that it works correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
pl_PL: Jeśli komunikat będzie się powtarzał, należy umieścić następujący kod w pliku <code>wp-config.php</code>. Kliknij na pole i naciśnij Ctrl-A, aby zaznaczyć wszystkio.

en: If you are using one of these plugins, you must activate this option: %l
pl_PL: Jeśli używasz jednej z tych wtyczek, musisz aktywować tę opcję: %l

en: If you change anything, the tutorial + FAQ + Support tabs will be hidden.
pl_PL: Jeśli chcesz cokolwiek zmienić , samouczek + FAQ + zakładki support  zostaną ukryte .

en: If you don’t know if Varnish is installed on your server, you can ignore these settings.
pl_PL: Jeżeli nie wiesz czy "Varnish cache" jest zainstalowany na serwerze zignoruj te opcje lub zapytaj supportu.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>%2$s</code> file, <b>%3$s</b> could do this automatically. This is not the case, here is the code you should add in your <code>%2$s</code> file for <b>%3$s</b> to work properly.
pl_PL: Jeśli miałeś  <a href="%1$s" target="_blank">uprawnienia do edycji</a> dla <code>%2$s</code> pliku,  <b>%3$s</b> można to zrobić automatycznie. Nie jest to przypadek, tutaj jest kod który należy dodać w swoim <code>%2$s</code> pliku dla <b>%3$s</b> do poprawnej pracy.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>.htaccess</code> file, <b>%2$s</b> could do this automatically. This is not the case, so here are the rewrite rules you have to put in your <code>.htaccess</code> file for <b>%2$s</b> to work correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
pl_PL: Jeśli miałeś <a href="%1$s" target="_blank">uprawnienia do edycji</a> dla<code>.htaccess</code> pliku, <b>%2$s</b> wtedy można to zrobić automatycznie. To nie jest przypadek, to są reguły przepisywania, powinieneś umieścić je w swoim  <code>.htaccess</code> pliku dla <b>%2$s</b> do właściwej pracy. Kliknij na pole i naciśnij Ctrl-A, aby zaznaczyć wszystkie.

en: If you made any change to the settings, use the save and optimize button
pl_PL: Jeżeli zmieniłeś coś w ustawieniach uzyj przycisku Zapisz i optymalizuj

en: Iframes & Videos LazyLoad
pl_PL: Opóźnione wczytywanie Iframes & Videos

en: Images
pl_PL: Obrazki

en: Images LazyLoad
pl_PL: Opóźnione wczytywanie obrazków

en: Immediately purge cached resources for your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
pl_PL: Natychmiastowe wyczyszczenia pamięci cache na całej stronie. <a href="%s" target="_blank">Czytaj dalej</a>

en: In case of any display errors we recommend following our documentation:
pl_PL: W przypadku jakichkolwiek błędów zalecamy zapoznać się z dokumentacją:

en: In case of any display errors we recommend to disable the option.
pl_PL: W przypadku jakichkolwiek błędów zalecamy, aby wyłączyć tę opcję.

en: In case of any errors we recommend you to turn off this option or watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
pl_PL: W przypadku jakichkolwiek błędów zalecamy wyłączenie tej opcji lub obejrzenie następującego filmu: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>

en: Install Imagify for Free
pl_PL: Zainstaluj "Imagify" za darmo

en: Interval between each URL crawl
pl_PL: Odstęp pomiędzy kolejnymi indeksowaniami URL

en: Is the version %s causing you some issues? You can ask for a rollback and reinstall the last version you used before.
pl_PL: Wersja %s powoduje problemy? Możesz poprosić o wycofanie tej wersji i ponownie zainstalować wersję używaną wcześniej.

en: It seems that communications with Mission Control are temporarily down....please submit a support ticket while our Rocket Scientists fix the issue.
pl_PL: Komunikacja z "Wieżą kontroli" jest chwilowo niemożliwa.... proszę przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej, podczas, gdy nasi "Rakietowi Naukowcy" rozwiążą problem.

en: It seems that the <code>%s</code> file is not ours. Save the settings, we will automatically recreate the correct one. If it's still not working, please delete it and save again.
pl_PL: Wygląda na to, że <code>%s</code>  plik nie jest nasz. Zapisz ustawienia, my będziemy automatycznie odtwarzać ten właściwy. Jeśli dalej nie działa, proszę go usunąć i zapisać ponownie.

en: JS Files minification
pl_PL: Minifikacja plików JS

en: JS Minification
pl_PL: Minifikacja JS

en: Jetpack XML Sitemaps
pl_PL: Mapa strony XML wtyczki Jetpack

en: Key: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>
pl_PL: Klucz: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>

en: Last step before enjoying the high performances of our plugin, please <a href="%s">Enter your API key</a> here.
pl_PL: Ostatni krok przed cieszeniem się wysoką wydajnością naszej wtyczki, proszę <a href="%s">Wprowadź swój klucz API</a> tutaj.

en: Last steps before contacting us
pl_PL: Ostatnie kroki przed skontaktowaniem się z nami

en: LazyLoad displays images, iframes and videos on a page only when they are visible to the user.
pl_PL: Opóźnienie wczytywania wyświetla obrazy, filmy i ramki na stronie tylko wtedy, gdy są one widoczne dla użytkownika.

en: Lazyload on iframes and videos
pl_PL: Opóźnione wczytywanie na iframes & videos

en: Lazyload on images
pl_PL: Opóźnione wczytywanie obrazków

en: Lazyload:
pl_PL: Opóźnione wczytywanie (Lazyload):

en: License
pl_PL: Licencja

en: License validation
pl_PL: walidacji licencji

en: List of query strings which can be cached (one per line).
pl_PL: Lista ciągów zapytań, które mogą być przechowywane w pamięci cache (po jednym w wierszu).

en: List the names of the cookies (one per line).
pl_PL: Lista nazw ciasteczek (jeden na linię).

en: Logged in user cache:
pl_PL: Rejestrowane w pamięci podręcznej (cache) użytkownika:

en: Manual
pl_PL: Ręcznie

en: Manual preload is launched from the admin bar menu or from the Tools tab of WP Rocket.
pl_PL: Ręczne wczytywanie jest uruchamiane z paska narzędzi lub zakładki narzędzi WP Rocket.

en: Maximum size: %s
pl_PL: Maksymalna wielkość: %s

en: Maybe we do not have the writing permissions for <code>%s</code>.
pl_PL: Może nie mamy uprawnień dla  <code>%s</code>.

en: Maybe we do not have writing permissions for <code>%s</code>.
pl_PL: Może nie mamy właściwych uprawnień do <code>%s</code>.

en: Minification removes any spaces and comments present in the CSS and JavaScript files.
pl_PL: Zmniejszanie (Minification) usuwa wszelkie przestrzenie i komentarze obecne w plikach CSS i JavaScript.

en: Mobile cache:
pl_PL: Mobilna pamięć cache:

en: Monthly
pl_PL: Co miesiąc

en: Never cache the following pages:
pl_PL: Nigdy nie używaj cache na następujących stronach:

en: Never cache this page
pl_PL: Nigdy nie buforuj tej strony

en: Never send cache pages for these user agents:
pl_PL: Nigdy nie wysyłaj stron cache dla tych agentów:

en: No
pl_PL: Nie

en: No Zone ID set in the WP Rocket settings
pl_PL: Brak ustawione strefy ID w opcjach WP Rocket

en: No domain available in your CloudFlare account
pl_PL: Brak dostępnej domeny na koncie CloudFlare

en: Oh dear, someone's been naughty...
pl_PL: O jej, ktoś był niegrzeczny...

en: Optimize
pl_PL: Optymlizuj

en: Optimize database tables
pl_PL: Optymalizacja tabel bazy danych

en: Optimize tables
pl_PL: Optymalizacja tabel

en: Please backup your settings before, use the "Download options" button above.
pl_PL: Przed wykonaj kopię zapasową ustawień klikając przycis powyżej "Pobierz ustawienia".

en: Please enter the API key obtained after your purchase.
pl_PL: Wprowadź klucz API otrzymany po zakupie.

en: Please give us permissions or resolve the problem yourself. Then retry deactivation.
pl_PL: Prosimy daj nam pozwolenie lub rozwiąż problem samodzielnie. Następnie ponownie dezaktywuj.

en: Please let us know how we will recognize the issue or can reproduce the issue. What is supposed to happen, and what is actually happening instead?
pl_PL: Proszę opis dokładnie gdzie występuje problem, kiedy i co się dokładnie dzieje. Co powinno się stać, a co dzieje się obecnie?

en: Please provide the specific url(s) where we can see each issue. e.g. the gallery doesn't work on this page: example.com/gallery-page
pl_PL: Proszę podać konkretny adres(y) na którym możemy zobaczyć problem np. niedziałanie galerii na stronie: example.com/gallery-page

en: Plugin Name:
pl_PL: Nazwa pluginu:

en: Plugin URI:
pl_PL: Adres URL pluginu:

en: Posts cleanup:
pl_PL: Czyszczenie wpisów:

en: Prefetch DNS requests:
pl_PL: Prefetch żądania DNS:

en: Preload cache
pl_PL: Wczytaj pamięć cache

en: Preload options
pl_PL: Opcje wczytywania

en: Preload the sitemap from the %s plugin
pl_PL: Wczytaj mapę strony wtyczki %s

en: Preloading DNS queries
pl_PL: Przeładowanie zapytania DNS

en: Purge OPcache
pl_PL: Wyczyść OPcache

en: Purge this URL
pl_PL: Oczyścić z tego adresu

en: Reducing the number of minified files in one file on:
pl_PL: Zmniejszenie liczby minifikowanych plików w jeden plik:

en: Reinstall v%s
pl_PL: Zainstaluj ponownie v%s

en: Rejected files:
pl_PL: Wykluczone pliki:

en: Remove query strings from static resources
pl_PL: Usuń ciągi zapytań z zasobów statycznych "query strings from static resources"

en: Replace emojis with default WordPress smileys.
pl_PL: Zastąp emotikony domyślnymi uśmiechami WordPress.

en: Replace site's hostname with:
pl_PL: Zastąp nazwę hosta witryny z:

en: Reset White Label values to default
pl_PL: Resetuj zawartość białej etykiety do domyślnej

en: Revisions
pl_PL: Rewizje

en: Rewrite all images, stylesheets and scripts from using either %1$s or %2$s to using just %3$s to support %4$s.
pl_PL: Przepisz wszystkie obrazy, arkusze stylów CSS i skrypty JS z użyciem %1$s lub %2$s do korzystania z %3$s wspierającego %4$s.

en: Run cleanup:
pl_PL: Uruchom czyszczenie:

en: Save and optimize
pl_PL: Zapis i optymalizuj

en: Schedule an automatic cleanup of the database
pl_PL: Zaplanuj automatyczne czyszczenie bazy danych

en: Schedule automatic cleanup
pl_PL: Zaplanuj automatyczne czyszczenie

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings Exporter
pl_PL: Eksport ustawień

en: Settings Importer
pl_PL: Import ustawień

en: Settings imported and saved.
pl_PL: Ustawienia zaimportowane i zapisane.

en: Settings saved.
pl_PL: Ustawienia zapisane.

en: Sitemap files to use for preloading
pl_PL: Pliki mapy strony używane do wczytywania

en: Sitemap preloading:
pl_PL: Wczytywanie mapy strony:

en: Spam comments
pl_PL: Komentarze Spam

en: Specify 0 for unlimited lifetime.
pl_PL: Określ '0' (zero) dla nieograniczonej żywotności.

en: Specify the URL files that should not use the CDN. (one per line).
pl_PL: Określ pliki URL, które nie powinny używać CDN. (jeden na linię).

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
pl_PL: Przyspiesz swoją stronę i popraw SEO poprzez zmniejszenie rozmiaru plików graficznych bez utraty jakości z "Imagify"

en: Static Resources:
pl_PL: Statyczne zasoby:

en: Submit the ticket
pl_PL: Wyślij zgłoszenie

en: Summary
pl_PL: Podsumowanie

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Temporarily enter development mode on your website. This setting will automatically return to off after 3 hours if not done manually. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
pl_PL: Tymczasowe włączenie trybu deweloperskiego na stronie. Opcja ta zostanie automatycznie cofnięta po 3 godzinach jeżeli nie zrobi się tego ręcznie. <a href="%s" target="_blank">Dowiedz się więcej</a>

en: Thank you. Your license has been successfully validated!
pl_PL: Dziękujemy. Licencja została pomyślnie zweryfikowana!

en: The Varnish cache will be purged each time WP Rocket cache needs to be cleared to avoid conflict.
pl_PL: "Varnish cache" zostanie wyczyszczony za każdym razem kiedy pamieć WP-Rocket musi być wyczyszczona, aby uniknąć konfliktu.

en: The best WordPress performance plugin.
pl_PL: Najlepsza wtyczka wydajności WordPress .

en: The following options are for hosting with Varnish cache system.
pl_PL: Poniższe opcje są dla hostingów z systemem pamięci "Varnish cache".

en: The following options help you optimize your database.
pl_PL: Poniższe opcje pomagają zoptymalizować bazę danych.

en: The one used for the purchase, in your support account.
pl_PL: Jeden wykorzystany na zakup, na twoim koncie wsparcia.

en: The sitemap files to use for preloading the cache
pl_PL: Pliki mapy strony używane do wczytywania pamięci

en: The sitemap preloading can be launched from the admin bar menu or the Tools tab of WP Rocket. It will also automatically run when the lifespan of the Clear Cache Lifespan option expires.
pl_PL: Mapa strony jest wczytywana z paska narzędzi lub zakładki narzędzi WP Rocket. Będzie ona również automatycznie wczytywana, gdy wygaśnie czas przechowywania jej w pamięci cache.

en: This can be useful if you display your latest tweets or rss feeds in your sidebar, for example.
pl_PL: Może to być przydatne, jeśli wyświetlasz najnowsze tweety lub dla kanałów RSS w pasku bocznym, na przykład.

en: This constant is still defined in <code>wp-config.php</code> file and its value must be set to <code>false</code>.
pl_PL: Stała ta jest wciąż zdefiniowana w <code>wp-config.php</code> pliku i jego wartość musi być ustawiona na  <code>false</code>.

en: This file is not writable and we can not remove these directives.
pl_PL: Ten plik nie ma prawa zapisu i nie możemy usunąć tych dyrektyw.

en: This license key is not accepted.
pl_PL: Ten klucz licencyjny nie jest akceptowalny.

en: This mechanism reduces the latency of some external files.
pl_PL: Ten mechanizm zmniejsza opóźnienia niektórych plików zewnętrznych.

en: This mechanism reduces the number of HTTP requests and improves the loading time.
pl_PL: Mechanizm ten zmniejsza liczbę żądań HTTP i zmniejsza czas ładowania.

en: This mechanism reduces the weight of each file and allows a faster reading of browsers and search engines.
pl_PL: Mechanizm ten zmniejsza wielkość każdego pliku i pozwala na szybsze wczytanie przez przeglądarki i wyszukiwarki.

en: This option allows you to configure some CloudFlare settings like development mode, purge cache and a recommended configuration.
pl_PL: Ta opcja pozwala skonfigurować niektóre ustawienia CloudFlare jak tryb deweloperski, czyszczenie pamięci cache i zalecaną konfigurację.

en: This video gives some explanations about how to use the advanced processes of minification and concatenation of CSS and JavaScript files.
pl_PL: Ten film pokazuje kilka wyjaśnień na temat sposobu korzystania z zaawansowanych procesów minification i łączenia plików CSS i JavaScript.

en: This video gives some explanations about our two crawler robots. They generate several cache files in a few seconds.
pl_PL: To wideo da ci wyjaśnienie na temat dwóch naszych robotów indeksujących. Generują one kilka plików pamięci podręcznej w ciągu kilku sekund .

en: This video helps to easily understand the advanced option of "Preloading DNS queries" and the use of the filter <code>rocket_dns_prefetch</code>.
pl_PL: Ten film pomoże ci łatwiej zrozumieć zaawansowane opcje "Przeładowania zapytań DNS" i użycia filtru <code>rocket_dns_prefetch</code>.

en: This video helps to set up a White Label version of WP Rocket.
pl_PL: Ten film pomaga ustawić białą wersję etykiety WP Rocket .

en: This video helps to set up the two functions <code>get_rocket_cdn_url()</code> and <code>rocket_cdn_url()</code>.
pl_PL: Ten film pomaga ustawić dwie funkcje <code>get_rocket_cdn_url()</code> i <code>rocket_cdn_url()</code>.

en: This video helps to understand what is the CDN functionality included since WP Rocket 2.1.
pl_PL: Ten film pomaga zrozumieć, co to jest funkcjonalność CDN  zawarta od Rocket WP 2.1 .

en: This website is not allowed.
pl_PL: Ta strona nie jest dozwolona.

en: This will remove the version query string from static resources and encode it in the resources filename instead. e.g. style.css?ver=1.0 will become style-1.0.css
pl_PL: Spowoduje to usunięcie wersji zapytania z zasobów statycznych i zakodowanie jej w plik. Przykład style.css?ver=1.0 zastąpi style-1.0.css

en: To fix this you have to set writing permissions for <code>wp-config.php</code> and then save the settings again.
pl_PL: Aby to naprawić trzeba ustawić uprawnienia do pisania do <code>wp-config.php</code> a następnie ponownie zapisać ustawienia.

en: To keep your Rocket running with access to support, <strong>you'll need to renew your license</strong>.
pl_PL: W celu utrzymania wsparcia <strong>potrzebujesz odnowić licencję</strong>.

en: To learn more about this option and how to use it correctly, we advise you to watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
pl_PL: Aby dowiedzieć się więcej o tej opcji i jak jej prawidłowo używać, radzimy obejrzeć następujący film:<a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.

en: Tools
pl_PL: Narzędzia

en: Transients cleanup:
pl_PL: Czyszczenie opcji:

en: Transmission Received!
pl_PL: Transmisja odebrana!

en: Transmitting across the galaxy...
pl_PL: Transmisja do galaktyki...

en: Trashed comments
pl_PL: Usunięte komentarze

en: Trashed posts
pl_PL: Usuniętych wpisów

en: Tutorials
pl_PL: Tutoriale

en: URL crawl interval:
pl_PL: Częstotliwość indeksowania URL:

en: Uh-oh, you're out of fuel!
pl_PL: Uh-oh, okres wsparcia wygasł!

en: Unable to transmit
pl_PL: Niepowodzenie transmisji

en: Unit of time
pl_PL: Jednostka czasu

en: Update Rollback
pl_PL: Wycofanie aktualizacji

en: Upload file and import settings
pl_PL: Wczytaj plik i zaimportuj ustawienia

en: Use the same cache for all logged in users.
pl_PL: Użyj tej samej pamięci cache dla wszystkich zalogowanych użytkowników.

en: Varnish Caching Purge
pl_PL: Czyszczenie "Varnish cache"

en: WP Rocket uses a bot to preload your content and create the cached files. You can deactivate it if you need to.
pl_PL: WP Rocket wykorzystuje bota wstępnego ładowania treści i tworzy pliki w pamięci cache. Można to wyłączyć, jeśli trzeba.

en: Wait until this file is loaded?
pl_PL: Zaczekaj dopóki ten plik będzie załadowany

en: Warning:
pl_PL: Ostrzeżenie:

en: Watch the video
pl_PL: Obejrzyj filmik

en: We answer every ticket so check your spam if you don't hear from us.
pl_PL: Odpowiadamy na każde zgłoszenie, więc sprawdzić folder spamu, jeżeli nie widzisz odpowiedzi.

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
pl_PL: Automatycznie została wykryta mapa strony generowana przez wtyczkę %s. Możesz zaznaczyć opcję, aby ją wczytać.

en: We select the best CloudFlare configuration for speed, performance grade and compatibility.
pl_PL: Wybraliśmy najlepszą konfigurację CloudFlare dla prędkości, poziomu wydajności i kompatybilności.

en: We've received your ticket and will reply back within a few hours!
pl_PL: Otrzymaliśmy zgłoszenie i odpowiemy na nie w ciągu kilku godzin!

en: Weekly
pl_PL: Co tydzień

en: Well, well, looks like you've got yourself a "nulled" version! We don't provide support to crackers or pirates, so you will need a valid license to proceed.
pl_PL: No cóż, wygląda na to, że masz piracką wersję! Nie udzielamy wsparcia oszustom, potrzebujesz ważnej licencji, aby kontynuować.

en: White Label
pl_PL: Biała etykieta:

en: XML sitemaps to use for preloading:
pl_PL: Mapa strony XML używana do wczytywania:

en: Yes
pl_PL: Tak

en: Yes I do!
pl_PL: Tak, zrobię to!

en: Yes, I'm sure!
pl_PL: Tak, jestem pewien!

en: Yoast SEO XML sitemap
pl_PL: Mapa strony XML wtyczki Yoast SEO

en: You can add JavaScript files that will be loaded asynchronously at the same time as the page loads.
pl_PL: Możesz dodać pliki JavaScript, które będą ładowane asynchronicznie w tym samym czasie, co załadowanie strony.

en: You can also <a href="%s">contact our support</a> if you need help implementing that.
pl_PL: Możesz również skontaktować się z naszym <a href="%s">działem wsparcia</a>, jeśli potrzebujesz pomocy.

en: You can read our documentation to learn more about it: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded</a>
pl_PL: Przeczytaj dokumentację, aby dowiedzieć się więcej: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded</a>

en: You can still force the deactivation by clicking here.
pl_PL: Nadal można wymusić wyłączenie klikając tutaj.

en: You can use regular expressions (regex).
pl_PL: Możesz używać wyrażeń regularnych (regex).

en: You can use this option if you want to only have one cache folder fo all logged in users, instead of creating one for each. This can be useful if you serve the same content for all users.
pl_PL: Można skorzystać z tej opcji, jeśli chcesz mieć tylko jeden folder cache dla wszystkich zalogowanych użytkowników, zamiast tworzyć jeden na osobę. Może to być przydatne, jeśli treść jest taka sama dla wszystkich użytkowników.

en: You can use this option to change the interval between each URL crawl.
pl_PL: Można użyć tej opcji, aby zmienić odstęp między każdym indeksowaniem URL.

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
pl_PL: Nie możesz dodać więcej stron. Przejdź na wyższy poziom twojego konta.

en: You have to read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and to agree to send informations relative to your website to submit a support ticket.
pl_PL: Przeczytaj <a href="%s" target="_blank">dokumentację</a> i wyraź zgodę na przesłanie informacji o swojej stronie zanim wyślesz zgłoszenie do działu wsparcia.

en: You must specify the complete URL of the files.
pl_PL: Należy podać pełny adres URL plików.

en: You must specify the complete URL of the original files. Do NOT add URLs of minified files generated by WP Rocket.
pl_PL: Należy podać pełny adres URL oryginalnych plików. NIE podawaj adresów URL zminifikowanych plików generowanych przez WP Rocket.

en: Your CloudFlare credentials are invalid!
pl_PL: Twoje uwierzytelnienie CloudFlare jest nieważne!

en: Your CloudFlare credentials are valid.
pl_PL: Twoje uwierzytelnienie CloudFlare jest ważne.

en: Your PHP version is lower than to 5.4, so the CloudFlare functionality is not available. We recommend upgrading to a more recent version of PHP, like 5.6 or higher.
pl_PL: Twoja wersja PHP jest mniejsza niż 5.4, z którą funkcjonalność CloudFlare jest niedostępna. Zalecamy uaktualnienie do nowszej wersji PHP, jak 5.6 lub wyższej.

en: Your license is not valid.
pl_PL: Twoja licencja jest niepoprawna.

en: day(s)
pl_PL: dzień(dni)

en: e.g. At the bottom of the post there are related posts which are supposed to have thumbnails, but no thumbnails are displaying.
pl_PL: np.: U dołu strony wpisu są powiązane wpisy z miniaturkami zdjęć, ale obrazki przestały się wyświetlać.

en: hour(s)
pl_PL: Godzina(y)

en: minute(s)
pl_PL: Minuta(y)

en: monthly
pl_PL: miesięcznie

en: reserved for
pl_PL: zarezerwowane dla

en: second(s)
pl_PL: Sekunda(y)

en: weekly
pl_PL: tygodniowo
