WP Rocket - en to hr translation catalogue (312 entries)

en: %d draft in your database. | %d drafts in your database.
hr[0]: %d nacrt u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d nacrti u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d nacrti u vašoj bazi podataka.

en: %d expired transient in your database. | %d expired transients in your database.
hr[0]: %d istekao transient u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d istekli transienti u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d istekli transienti u vašoj bazi podataka.

en: %d spam comment in your database. | %d spam comments in your database.
hr[0]: %d spam komentar u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d spam komentari u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d spam komentari u vašoj bazi podataka.

en: %d table to optimize in your database. | %d tables to optimize in your database.
hr[0]: %d tablica za optimiziranje u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d tablica za optimiziranje u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d tablica za optimiziranje u vašoj bazi podataka.

en: %d transient in your database. | %d transients in your database.
hr[0]: %d transient u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d transienti u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d transienti u vašoj bazi podataka.

en: %d trashed comment in your database. | %d trashed comments in your database.
hr[0]: %d izbrisani komentar u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d izbrisani komentari u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d izbrisani komentari u vašoj bazi podataka.

en: %d trashed post in your database. | %d trashed posts in your database.
hr[0]: %d izbrisani članak u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %d izbrisanih članaka u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %d izbrisanih članaka u vašoj bazi podataka.

en: %s Update Rollback
hr: %s Vraćanje Ažuriranja

en: %s clear
hr: %s jasno

en: <b>%s</b> can not be deactivated because of <code>%s</code>.
hr: <b>%s</b> ne može se deaktivirati zbog <code>%s</code>.

en: <b>%s</b>: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. Please go to <a href="%s">Permalink</a> to configure it.
hr: <b>% s </b>: potrebno je prilagoditi permalink strukturu da bi plugin radio ispravno. Molimo idite na <a href="%s"> Permalink</a> da ga konfigurirate.

en: <b>%s</b>: It seems we don't have <a href="%s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>wp-config.php</code> file or the value of the constant <code>WP_CACHE</code> is set to <code>false</code>
hr: <b>% s </b>: Čini se da mi nemamo <a href="%s" target="_blank"> pisano dopuštenje</a> na <code>wp-config.php </code> datoteci ili je vrijednost konstante <code> WP_CACHE </code> postavljena na <code> lažno</code>

en: <b>%s</b>: One or more extensions have been enabled or disabled, do not forget to clear the cache if necessary.
hr: <b>%s</b>: Jedan ili više dodataka je omogućeno ili onemogućeno, ne zaboravite očistiti cache ako je to potrebno.

en: <b>%s</b>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
hr: <b>%s </b>: Sljedeći pluginovi nisu kompatibilni s ovim pluginom i to može izazvati neočekivane rezultate:

en: <b>CSS</b> files to exclude from minification:
hr: <b>CSS<b> datoteke za isključiti iz minifikacije:

en: <b>JS</b> files to be included in the footer during the minification process:
hr: <b>JS</b> datoteke koje će biti uključene u podnožju tijekom procesa minifikacija:

en: <b>JS</b> files to exclude from minification:
hr: <b>JS</b> datoteke za isključiti iz minifikacije:

en: <b>JS</b> files with Deferred Loading JavaScript
hr: <b>JS</b> datoteke s Odgođenim Učitavanjem JavaScript-e

en: <b>JS</b> files with deferred loading:
hr: <b>JS</b> datoteke s odgodom učitavanja:

en: <strong>Note:</strong> By activating this option, you will reduce the number of external HTTP requests.
hr: <strong>Napomena:</strong> Aktiviranjem ove opcije, smanjiti ćete broj vanjskih HTTP zahtjeva.

en: <strong>Note:</strong> Enter the domain names without their protocol, for example: <code>//ajax.googleapis.com</code> without <code>http:</code> (one per line).
hr: <strong> Napomena: </strong> Unesite imena domena bez njihova protokola, na primjer: <code>//ajax.googleapis.com</code> bez <code>http: </code> (jedan po retku).

en: <strong>Note:</strong> If you are using CloudFlare, configure the options in the CloudFlare tab. The CDN settings below <strong>do not apply</strong> to CloudFlare.
hr: <strong>Napomena:</strong> Ako koristite CloudFlare, konfigurirajte opcije u kartici CloudFlare. CDN Postavke ispod <strong> ne primjenjujte </strong> za CloudFlare.

en: <strong>Note:</strong> If your server is using %sVarnish%s, you must activate this option.
hr: <strong>Napomena:</strong>Ako vaš server koristi %sVarnish%s, morate aktivirati ovu opciju.

en: <strong>Note:</strong> The cart and checkout pages are auto-excluded from the cache for WooCommerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.
hr: <strong>Napomena:</strong> Košarica i checkout stranica su auto-isključeni iz cache-a za WooCommerce, EDD, iThemes Exchange, Jigoshop & WP-Shop.

en: <strong>Note:</strong> These options aren't applied if you added this post in the "Never cache the following pages" option.
hr: <strong>Napomena:</strong> Ove opcije se ne primjenjuju ako ste dodali ovaj članak u opciju "Nikada nemojte cachirati sljedeće stranice".

en: <strong>Note:</strong> We combine the minified files in little groups <strong>to ensure the best compatibility and better performance</strong>.
hr: <strong>Napomena:</strong> Kombiniramo minified datoteke u male grupe <strong>kako bi se osigurala optimalna kompatibilnost i bolje performanse</strong>.

en: <strong>Note:</strong> When you update a post or when a comment is posted, the homepage, categories and tags associated with this post are automatically removed from the cache and then recreated by our bot.
hr: <strong> Napomena: </strong> Kada ažurirate post ili kada je komentar objavljen, na početnoj stranici, kategorije i oznake povezane s ovim postom se automatski uklanjaju iz cache-a, a zatim se ponovno kreiraju pomoću našeg bota.

en: <strong>Note:</strong> Where do I find my CloudFlare API key? <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
hr: <strong>Napomena:</strong> Gdje mogu pronaći svoj API ključ za CloudFlar? <a href="%s" target="_blank">Saznajte više</a>

en: <strong>Warning:</strong> This message will popup again and its content may be updated when saving the options
hr: <strong> Upozorenje: </strong> Ova poruka će se opet pojaviti i njezin sadržaj može biti ažuriran prilikom spremanja opcija

en: API Key
hr: API ključ

en: Activate Imagify
hr: Aktivirajte Imagify

en: Activate automatic preload after partial cache clearing
hr: Aktivirajte automatski preload nakon djelomičnog čišćenja privremenog spremnika

en: Activate first the %s option.
hr: Prvo aktivirajte %s opciju.

en: Activate manual preload (from admin bar or Tools tab of WP Rocket)
hr: Aktivirajte ručni preload (preko admin bara ili kartice Alata od WP Rocket-a)

en: Activate preload bot:
hr: Aktivirajte preload bot:

en: Activate sitemap preloading
hr: Aktivirajte preload mape sajta

en: Activate the sitemap preloading
hr: Aktivirajte preload mape sajta

en: Activate these options on this post:
hr: Aktivirajte ove opcije na ovom članku:

en: Add CNAME
hr: Dodaj CNAME

en: Add URL
hr: Dodaj URL

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: All fields are required!
hr: Sva polja su obavezna!

en: All files
hr: Sve datoteke

en: All languages
hr: Svi jezici

en: All transients
hr: Svi transienti

en: Allows you to request a bot crawl to preload the cache (homepage and its internal links).
hr: Omogućuje vam da zatražite od bota da ponovno učita cache (početnu stranicu  i njene unutarnje veze).

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
hr: Došlo je do neočekivane pogreške. Nešto nije u redu s WP-Rocket.me ili ovog poslužitelja&#8217;s konfiguracije. Ako i dalje imate problema, posjetite <a href="%s">forume podrške</a>.

en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: Are you using a dedicated mobile theme or <code>wp_is_mobile()</code>? If so, you should activate this option to serve a specific caching file for your mobile visitors.
hr: Koristite li namjensku mobilnu temu ili <code>wp_is_mobile()</code>? Ako je tako, trebali bi aktivirati ovu opciju prikazivanja određene caching datoteke za mobilne posjetitelje.

en: Author URI:
hr: URL autora:

en: Author:
hr: Autor:

en: Auto Drafts
hr: Auto nacrti

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings
hr: Omogućite automatski optimalne postavke CloudFlare

en: Auto enable the optimal CloudFlare settings (props WP Rocket)
hr: Omogućite automatski optimalne postavke CloudFlare (WP Rocket sugestija)

en: Automatic
hr: Automatsko

en: Automatic cleanup:
hr: Automatsko čišćenje:

en: Automatic preload is launched after you add/update content on your website.
hr: Automatski preload se pokreće nakon što dodate/ažurirate sadržaj vašeg web sajta.

en: Basic options
hr: Osnovne opcije

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> cache folder (<code>%2$s</code>). For <b>%3$s</b> works properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
hr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja</a> na <b>%3$s</b>cache mapu (<code>%2$s</code>). Da bi <b>%3$s</b>ispravno radila, molimo CHMOD <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> ovoj mapi.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> domain configuration folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.<br/>When the problem is solved, thank you to save the %3$s options to generate the configuration file.
hr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja </a> na <b>%3$s</b> konfiguracijski folder domene (<code>%2$s</code>). Da bi <b>%3$s</b>ispravno radila, molimo CHMOD <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> ovu mapu.<br/>Kad se problem riješi, molimo vas spremite %3$s opcije da bi generirali konfiguracijsku datoteku.

en: Be careful, you don't have <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <b>%3$s</b> minified cache folder (<code>%2$s</code>). To make <b>%3$s</b> work properly, please CHMOD <code>755</code> or <code>775</code> or <code>777</code> this folder.
hr: Budite oprezni, nemate <a href="%1$s" target="_blank">dozvolu pisanja </a> na <b>%3$s</b> minificiranu cache mapu (<code>%2$s</code>). Da bi <b>%3$s</b>ispravno radila, molimo CHMOD <code>755</code> ili <code>775</code> ili <code>777</code> ovoj mapi.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
hr: Prije nego što možete uploadati svoju datoteku za uvoz, trebat ćete popraviti sljedeću pogrešku:

en: Before you do any optimization, please backup your database first because any cleanup done is irreversible!
hr: Prije nego što učinite bilo koju optimizaciju, molimo vas da prvo backupirate vašu bazu podataka jer bilo koje napravljeno čišćenje je nepovratno!

en: But it's not recommended to do that because <strong>you won't take advantage of the parallelization of the download</strong>: it's faster to download 4 files in parallel rather than one big file.
hr: Ali to se ne preporuča jer <strong>nećete iskoristiti paralelizam za preuzimanje</strong>: brže je preuzimanje 4 slika paralelno, a ne jednog velikog fajla.

en: By default, cache lifespan is 24 hours. This means that once created, the cache files are automatically removed after 24 hours before being recreated.
hr: Po predzadanoj vrijednosti vijek trajanja cache-a je 24 sata. Ovo znači da kada je jednom stvorena, cache datoteke automatski se uklanjaju nakon 24 sata prije nego što se ponovno kreira.

en: CDN function replaces all URLs of your static files and media (CSS, JS, Images) with the url entered below. This way all your content will be copied to a dedicated hosting or a CDN system <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank">maxCDN</a>.
hr: CDN funkcija zamjenjuje sve URL-ove vaših statičkih datoteka i medija (CSS, JS, slike) s ovim dolje unesenim URL-om . Na taj način svi Vaš sadržaji će biti kopirani na prilagođeni hosting ili CDN sustav <a href="http://www.maxcdn.com/" target="_blank"> maxCDN </a>.

en: CSS Files minification
hr: Minifikacija CSS datoteka

en: CSS Minification
hr: CSS Minifikacija

en: CSS and JavaScript minification
hr: CSS i JavaScript minifikacija

en: Cache Options
hr: Cache opcije

en: Cache pages that use the following query strings (GET parameters):
hr: Spremi stranice koje koriste sljedeće query strings (GET parameters):

en: Cancel
hr: Poništiti

en: Check it to participate in the WP Rocket Beta Program and get earlier access to new versions, thanks in advance.
hr: Označite da biste sudjelovali u WP Rocket beta programu i dobili što prije pristup novim verzijama, hvala unaprijed.

en: Choose a file from your computer:
hr: Odaberite datoteku s vašeg računala:

en: Cleanup all transients
hr: Čišćenje svih transienata

en: Cleanup auto drafts
hr: Očisti auto nacrte

en: Cleanup expired transients
hr: Čišćenje isteklih transienata

en: Cleanup revisions
hr: Čišćenje izmjena

en: Cleanup spam comments
hr: Očistite spam komentare

en: Cleanup trashed comments
hr: Očisti izbrisane komentare

en: Cleanup trashed posts
hr: Čišćenje izbrisanih članaka

en: Clear Cache Lifespan
hr: Trajanje čišćenja cache

en: Clear CloudFlare cache
hr: Očisti CloudFlare privremeni spremnik

en: Clear cache
hr: Očisti privremeni spremnik

en: Clear the cache for the whole site.
hr: Ukloni cache s cijelog sajta.

en: Clear this cache
hr: Očisti ovaj privremeni spremnik

en: Clear this post
hr: Poništite ovaj članak

en: Click "Save Changes" to activate the Cloudflare tab.
hr: Kliknite na "Spremi promjene" kako bi aktivirali karticu CloudFlare.

en: Click below to buy a license with a 20% discount automatically applied.
hr: Kliknite ispod za kupovinu licence uz automatski popust od 20%.

en: Click below to renew with a <strong>discount of 50%</strong> automatically applied!
hr: Kliknite ispod kako bi obnovili licencu uz <strong>popust od 50%</strong> koji se primjenjuje automatski!

en: CloudFlare Account Email
hr: E-mail CloudFlare računa

en: CloudFlare Settings
hr: CloudFlare postavke

en: Comments cleanup:
hr: Brisanje komentara:

en: Concatenating files can cause display errors.
hr: Konkatenacija datoteka može uzrokovati probleme u prikazu stranice.

en: Concatenation combines all CSS and JavaScript files.
hr: Konkatenacija kombinira sve CSS i JavaScript datoteke.

en: Content Delivery Network options
hr: CDN opcije

en: Create a caching file for mobile visitors.
hr: Kreirajte fajl za cachiranje na mobilnim uređajima.

en: DNS prefetching is a way for browsers to anticipate the DNS resolution of external domains from your site.
hr: DNS prepreuzimanje je način da pretraživači predvide DNS rezoluciju vanjskih domena s vaše stranice.

en: Daily
hr: Dnevno

en: Database
hr: Baza podataka

en: Database Optimization
hr: Optimizacija baze podataka

en: Database cleanup:
hr: Čišćenje baze podataka:

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Depending on your server, it might be necessary to set a higher value to prevent any overload. Default is 500ms.
hr: Ovisno o vašem serveru, možda će biti potrebno da postavite višu vriejdnost da izbjegnete preopterećenje. Zadana vrijednost je 500ms.

en: Depending to your server configuration, these options can break your website. If you have any issues, you must deactivate it!
hr: Ovisno o konfiguraciji vašeg poslužitelja, ove mogućnosti mogu stvoriti probleme prilikom pregleda vaše web stranice. Ako imate bilo kakvih problema, morate isključiti ove opcije!

en: Description
hr: Opis

en: Description:
hr: Opis:

en: Development Mode
hr: Razvojni mod

en: Disable CDN on HTTPS pages.
hr: Onemogućiti CDN na https stranicama.

en: Docs
hr: Dokumenti

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Domain
hr: Domena

en: Don't cache pages that use the following cookies:
hr: Ne spremaj stranice koje koriste sljedeće kolačiće:

en: Download options
hr: Opcije download-a

en: E-mail Address
hr: E-mail adresa

en: Emojis:
hr: Emoji

en: Empty the cache of the following pages when updating a post:
hr: Ispraznite cache od sljedećih stranica pri ažuriranju posta:

en: Empty the field to remove it.
hr: Ispraznite polje kako bi ga uklonili.

en: Enable CloudFlare settings tab.
hr: Omogućite CloudFlare karticu Postavke.

en: Enable Content Delivery Network.
hr: Omogućite CDN.

en: Enable caching for WordPress feeds.
hr: Omogućite caching za WordPress feeds.

en: Enable caching for logged in users.
hr: Omogući caching za logirane korisnike.

en: Enable caching for mobile devices.
hr: Omogućite cachiranje na mobilnim uređajima.

en: Enable caching for pages with SSL protocol (<code>https://</code>).
hr: Omogući caching za stranice sa SSL protokolom (<code>https://</code>).

en: Enable the Varnish caching auto-purge.
hr: Aktivirajte automatsko čišćenje Varnish cache-a.

en: Enter the URL of <b>CSS</b> files to reject (one per line).
hr: Unesite URL <b> CSS </b> datoteke za odbaciti (jedan po retku).

en: Enter the URL of <b>JS</b> files to reject (one per line).
hr: Unesite URL od <b>JS</b> datoteke za odbaciti (jedan po retku).

en: Enter the URL of pages to reject (one per line).
hr: Unesite URL stranice koju treba odbaciti (jedan po retku).

en: Enter the URL of the XML sitemap files (one per line).
hr: Unesite URL za XML mapu sajta (jedan po retku).

en: Enter the user agents name to reject (one per line).
hr: Upišite ime korisničkog agenta za odbacivanje (jedan po retku).

en: Every %d Minutes
hr: Svake %d minute

en: Expired transients
hr: Istekli transienti

en: FAQ
hr: Česta pitanja

en: FAQ's Table of Content
hr: FAQ Tablica sadržaja

en: Feeds cache:
hr: Feeds cache memorija

en: Files optimisation:<br/><span class="description">(Minification & Concatenation)</span>
hr: Optimizacija datoteka: <br/><span class = "description"> (minifikacija & konkatenacija) </span>

en: Frequency
hr: Učestalost

en: Frequency for the automatic cleanup
hr: Učestalost automatskog čišćenja

en: Get help from a rocket scientist
hr: Dobijte pomoć od raketnog znanstvenika

en: Google Fonts minification
hr: Minifikacija Google fontova

en: HTML Files minification
hr: Minifikacija HTML datoteka

en: HTML Minification
hr: HTML Minifikacija

en: HTTPS Protocol Rewrite
hr: Prepisivanje HTTPS protokola

en: How to use the CDN API?
hr: Kako koristiti CDN API?

en: How to use the CDN functionality?
hr: Kako koristiti funkcionalnosti CDN-a?

en: How to use the White Label functionality?
hr: Kako koristiti funkcionalnosti White Label?

en: However <strong>you can force the minification to create only 1 file</strong> by activating this option.
hr: Međutim <strong>možete prisiliti minification radi kreiranja samo 1 datoteke</strong> aktiviranjem ove mogućnosti.

en: I re-synchronize now!
hr: Ponovno sinkroniziramo sada!

en: I've read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>, and I agree to allow WP Rocket to automatically detect my WordPress version and list of enabled plugins when I submit this form.
hr: Pročitao sam <a href="%s" target="_blank"> dokumentaciju</a>, I suglasan sam da dopustim WP Rocket Timu automatsko otkrivanje moje WordPress inačice i popis aktivnih pluginova u trenutku slanja ovog obrasca.

en: If the message persists, you have to put the following code in your <code>wp-config.php</code> file so that it works correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
hr: Ako ova poruka već postoji, morate staviti slijedeći kod <code>wp-config.php</code> u datoteku da bi radila ispravno. Kliknite na polje i onda pritisnite tipke Ctrl-A da odaberete cijeli sadržaj.

en: If you are using one of these plugins, you must activate this option: %l
hr: Ako koristite jedan od ovih pluginova, morate aktivirati ovu opciju: %l

en: If you change anything, the tutorial + FAQ + Support tabs will be hidden.
hr: Ako išta promijenite, uputa + pitanja + Podrška će biti skriveni.

en: If you don’t know if Varnish is installed on your server, you can ignore these settings.
hr: Ako ne znate je li Varnish instaliran na vašem poslužitelju, možete zanemariti ove postavke.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>%2$s</code> file, <b>%3$s</b> could do this automatically. This is not the case, here is the code you should add in your <code>%2$s</code> file for <b>%3$s</b> to work properly.
hr: Ako imate <a href="%1$s" target="_blank">pisano dopuštenje</a>za<code>%2$s</code> datoteku, <b>%3$s</b> bi ovo mogla učiniti automatski. To nije slučaj, ovdje je kod koji bi trebali dodati u vašu <code>%2$s </code> datoteku da <b>%3$s</b> bi radila ispravno.

en: If you had <a href="%1$s" target="_blank">writing permissions</a> on <code>.htaccess</code> file, <b>%2$s</b> could do this automatically. This is not the case, so here are the rewrite rules you have to put in your <code>.htaccess</code> file for <b>%2$s</b> to work correctly. Click on the field and press Ctrl-A to select all.
hr: Ako imate <a href="%1$s" target="_blank"> dozvolu pisanja </a> na <code> .htaccess </code> datoteku, <b>%2$s </b> bi mogao to učiniti automatski. To ovdje nije slučaj, pa dolje imate rewrite pravila koja morate staviti u svoju <code>.htaccess</code> datoteku da <b>%2$s</b> pravilno funkcionira. Kliknite na polje i pritisnite Ctrl-A za odabir teksta.

en: If you made any change to the settings, use the save and optimize button
hr: Ako ste napravili bilo kakve promjene postavki, koristite gumb za spremanje i optimiziranje

en: Iframes & Videos
hr: Iframe-ovi i Videa

en: Iframes & Videos LazyLoad
hr: LazyLoad iframe-ova i videa

en: Images
hr: Slike

en: Images LazyLoad
hr: LazyLoad slika

en: Immediately purge cached resources for your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
hr: Odmah očistite cachirane resurse za vašu web stranicu. <a href="%s" target="_blank">Saznajte više</a>

en: In case of any display errors we recommend following our documentation:
hr: U slučaju bilo kakvih problema u prikazu preporučujemo provjeru naše dokumentacije:

en: In case of any display errors we recommend to disable the option.
hr: U slučaju bilo kakvih pogrešaka preporučamo da onemogućite ovu opciju.

en: In case of any errors we recommend you to turn off this option or watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
hr: U slučaju bilo kakve greške preporučujemo da isključite opciju ili da pogledate sljedeći video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.

en: Install Imagify for Free
hr: Instalacija besplatne verzije Imagify-a

en: Interval between each URL crawl
hr: Interval između svakog URL indeksiranja

en: Is the version %s causing you some issues? You can ask for a rollback and reinstall the last version you used before.
hr: Uzrokuje li vam verzija %s određene probleme? Možete tražiti povrat na staro i ponovno instalirati posljednju verziju koju ste prethodno koristili.

en: It seems that communications with Mission Control are temporarily down....please submit a support ticket while our Rocket Scientists fix the issue.
hr: Čini se da je komunikacija s Kontrolom privremeno prekinuta... molimo pošaljite prijavu dok naši raketni znanstvenici rješavaju problem.

en: It seems that the <code>%s</code> file is not ours. Save the settings, we will automatically recreate the correct one. If it's still not working, please delete it and save again.
hr: Čini se da <code>%s</code> datoteke nije naš. Spremite postavke, automatski ćemo rekreirati ispravan. Ako to još uvijek ne radi, molimo vas da ga izbrišete i ponovno spremite.

en: JS Files minification
hr: Minifikacija JF datoteka

en: JS Minification
hr: JS Minifikacija

en: Jetpack XML Sitemaps
hr: Jetpack XML mape sajta

en: Key: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>
hr: Ključ: <code>%s</code><br>Email: <i>%s</i>

en: Last steps before contacting us
hr: Posljednji koraci prije nego nas kontaktirate

en: LazyLoad displays images, iframes and videos on a page only when they are visible to the user.
hr: LazyLoad prikazuje slike, iframe-ove i videa na stranici samo kada su vidljive korisniku.

en: Lazyload on iframes and videos
hr: Lazyload iframe-ova i videa

en: Lazyload on images
hr: Lazyload slika

en: Lazyload:
hr: Odgođeno učitavanje:

en: License
hr: Licenca

en: License validation
hr: Provjera licence

en: List of query strings which can be cached (one per line).
hr: Popis query strings koji se mogu spremiti (jedan po retku).

en: List the names of the cookies (one per line).
hr: Popis imena kolačiće (jedan po retku).

en: Logged in user cache:
hr: Cache za logirane korisnike:

en: Manual
hr: Ručno

en: Manual preload is launched from the admin bar menu or from the Tools tab of WP Rocket.
hr: Ručni preload se aktivira preko admin bara izbornika ili kartice Alata od WP Rocket-a.

en: Maximum size: %s
hr: Maksimalna veličina: %s

en: Maybe we do not have the writing permissions for <code>%s</code>.
hr: Možda nemamo dozvolu pisanja za <code>%s</code>.

en: Maybe we do not have writing permissions for <code>%s</code>.
hr: Možda nemamo ovlaštenje za pisanje za <code>%s</code>.

en: Minification removes any spaces and comments present in the CSS and JavaScript files.
hr: Minifikacija uklanja sve prostore i komentare prisutne u CSS i JavaScript datotekama.

en: Mobile cache:
hr: Cache na mobitelu:

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Never cache the following pages:
hr: Nikad ne spremaj slijedeće stranice:

en: Never cache this page
hr: Nikad ne spremaj ovu stranicu.

en: Never send cache pages for these user agents:
hr: Nikada nemojte pokazivati cache stranice ovim korisničkim agentima:

en: No
hr: Ne

en: Off
hr: Isključeno

en: On
hr: Uključeno

en: Optimize
hr: Optimiziraj

en: Optimize database tables
hr: Optimiziraj tablice baze podataka

en: Optimize tables
hr: Optimiziraj tablice

en: Please backup your settings before, use the "Download options" button above.
hr: Molimo backupirajte vaše postavke prije, koristite "Preuzimanje opcija" dugme iznad.

en: Please enter the API key obtained after your purchase.
hr: Molimo unesite API ključ dobiven nakon kupnje.

en: Please give us permissions or resolve the problem yourself. Then retry deactivation.
hr: Molimo da nam date dozvole ili riješite problem sami. Zatim ponovno pokušajte deaktivaciju.

en: Please let us know how we will recognize the issue or can reproduce the issue. What is supposed to happen, and what is actually happening instead?
hr: Molimo da nas obavijestite kako ćemo prepoznati problem ili ga reproducirati. Što bi se trebalo dogoditi, i što se zapravo događa umjesto toga?

en: Please provide the specific url(s) where we can see each issue. e.g. the gallery doesn't work on this page: example.com/gallery-page
hr: Molimo dostavite točan URL (URL-ove) gdje možemo vidjeti svaki problem, npr. galerija na radi na ovoj stanici: example.com/gallery-page

en: Plugin Name:
hr: Ime plugina:

en: Plugin URI:
hr: URL plugina:

en: Posts cleanup:
hr: Čišćenje članaka

en: Prefetch DNS requests:
hr: Pretpreuzmi DNS zahtjeve:

en: Preload
hr: Preloading

en: Preload cache
hr: Preloading cache-a

en: Preload options
hr: Preload opcije

en: Preload the sitemap from the %s plugin
hr: Unaprijed učitaj mapu sajta od %s plugina

en: Preloading DNS queries
hr: Preloding DNS upita

en: Purge OPcache
hr: Čišćenje OPcache-a

en: Purge this URL
hr: Očistite ovaj URL

en: Reducing the number of minified files in one file on:
hr: Smanjenje broja minified datoteka u jednu datoteku na:

en: Reinstall v%s
hr: Ponovno instalirajte v%s

en: Rejected files:
hr: Odbijeni fajlovi

en: Replace emojis with default WordPress smileys.
hr: Zamijenite emoji sa zadanim WordPress smajlijima.

en: Replace site's hostname with:
hr: Zamijenite hostname naziv stranice s:

en: Reset White Label values to default
hr: Vratite vrijednosti White Label na zadane vrijednosti

en: Revisions
hr: Izmjene

en: Rewrite all images, stylesheets and scripts from using either %1$s or %2$s to using just %3$s to support %4$s.
hr: Prepisivanje svih slika, stilova i skripti koristeći ili %1$s ili %2$s za korištenje samo %3$s za podršku %4$s.

en: Run cleanup:
hr: Pokrenite čišćenje:

en: Save and optimize
hr: Spremi i optimiziraj

en: Schedule an automatic cleanup of the database
hr: Planirajte automatsko čišćenje baze podataka

en: Schedule automatic cleanup
hr: Planirano automatsko čišćenje

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings Exporter
hr: Settings Izvoz

en: Settings Importer
hr: Settings Uvoz

en: Settings imported and saved.
hr: Settings importirane i spremljene.

en: Settings saved.
hr: Settings spremljene.

en: Sitemap files to use for preloading
hr: Mape sajta za korištenje za preload

en: Sitemap preloading:
hr: Preload mape sajta:

en: Spam comments
hr: Spam komentari

en: Specify 0 for unlimited lifetime.
hr: Navedite 0 za neograničen vijek trajanja.

en: Specify the URL files that should not use the CDN. (one per line).
hr: Navedite URL datoteka koje ne bi trebale koristiti CDN. (jedan po retku).

en: Submit the ticket
hr: Pošaljite prijavu

en: Summary
hr: Sažetak

en: Support
hr: Podrška

en: Thank you. Your license has been successfully validated!
hr: Hvala vam. Vaša licenca je uspješno provjerena!

en: The Varnish cache will be purged each time WP Rocket cache needs to be cleared to avoid conflict.
hr: Varnish cache će biti očišćen svaki put kada WP Rocket cache treba osloboditi da se izbjegnu problemi.

en: The best WordPress performance plugin.
hr: Najbolji WordPress plugin za ubrzavanje sajtova.

en: The following options are for hosting with Varnish cache system.
hr: Sljedeće opcije su za poslužitelje s Varnish cache sustavom.

en: The following options help you optimize your database.
hr: Sljedeće opcije će vam pomoći da optimizirate vašu bazu podataka.

en: The one used for the purchase, in your support account.
hr: Onaj korišten za kupnju, na vašem računu za podršku.

en: The sitemap files to use for preloading the cache
hr: Datoteke mape sajta za korištenje za preload privremene memorije

en: The sitemap preloading can be launched from the admin bar menu or the Tools tab of WP Rocket. It will also automatically run when the lifespan of the Clear Cache Lifespan option expires.
hr: Preload mape sajta može se pokrenuti iz izbornika admin bar ili preko kartice Alata od WP Rocket-a. Također će se automatski pokrenuti kada istekne životni vijek opcije Clear Cache Lifespan.

en: This can be useful if you display your latest tweets or rss feeds in your sidebar, for example.
hr: Ovo može biti korisno ako prikazujete najnovije tweetove ili RSS feedove u sidebaru, na primjer.

en: This constant is still defined in <code>wp-config.php</code> file and its value must be set to <code>false</code>.
hr: Ta konstanta se još uvijek definira u <code>wp-config.php</code> datoteci, a njegova vrijednost mora biti postavljena na <code>netočno</code>.

en: This file is not writable and we can not remove these directives.
hr: Na ovoj datoteci se ne može pisati, a mi ne možemo ukloniti ove smjernice.

en: This license key is not accepted.
hr: Ovaj licencni ključ nije prihvaćen.

en: This mechanism reduces the latency of some external files.
hr: Ovaj mehanizam smanjuje latenciju od nekih vanjskih datoteka.

en: This mechanism reduces the number of HTTP requests and improves the loading time.
hr: Ovaj mehanizam smanjuje broj HTTP zahtjeva i poboljšava vrijeme učitavanja.

en: This mechanism reduces the weight of each file and allows a faster reading of browsers and search engines.
hr: Ovaj mehanizam smanjuje veličinu svake datoteke i omogućuje brže čitanje na preglednicima i tražilicama.

en: This option allows you to configure some CloudFlare settings like development mode, purge cache and a recommended configuration.
hr: Ova opcija omogućuje konfiguriranje nekih postavki CloudFlare poput razvojnog moda, čistenje cache memorije i preporučene konfiguracije.

en: This video gives some explanations about how to use the advanced processes of minification and concatenation of CSS and JavaScript files.
hr: Ovaj video daje neka objašnjenja o tome kako koristiti napredne procese minifikacije i povezivanje CSS i JavaScript datoteka.

en: This video gives some explanations about our two crawler robots. They generate several cache files in a few seconds.
hr: Ovaj video daje neka objašnjenja u vezi naša dva robota. Oni stvaraju nekoliko cache datoteka u nekoliko sekundi.

en: This video helps to easily understand the advanced option of "Preloading DNS queries" and the use of the filter <code>rocket_dns_prefetch</code>.
hr: Ovaj video će vam pomoći da lakše shvatite napredne opcije "Preloding DNS upita" i uporabu filtera <code>rocket_dns_prefetch</code>.

en: This video helps to set up a White Label version of WP Rocket.
hr: Ovaj video pomaže u postavljanju White Label verzije WP Rocket.

en: This video helps to set up the two functions <code>get_rocket_cdn_url()</code> and <code>rocket_cdn_url()</code>.
hr: Ovaj video pomaže postaviti dvije funkcije <code> get_rocket_cdn_url () </code> i <code>rocket_cdn_url ()</code>.

en: This video helps to understand what is the CDN functionality included since WP Rocket 2.1.
hr: Ovaj video će vam pomoći da shvatite koje su funkcionalnost CDN uključene od WP Rocket 2.1.

en: This website is not allowed.
hr: Ova web stranica nije dopuštena.

en: To fix this you have to set writing permissions for <code>wp-config.php</code> and then save the settings again.
hr: Da bi ovo popravili trebate postaviti dopuštenje za pisanje <code>wp-config.php</code> i onda ponovno spremiti postavke.

en: To keep your Rocket running with access to support, <strong>you'll need to renew your license</strong>.
hr: Da bi vaše Rakete nastavile raditi s pristupom za podršku, <strong>morate obnoviti svoju licencu</strong>.

en: To learn more about this option and how to use it correctly, we advise you to watch the following video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$s</a>.
hr: Da biste saznali više o ovoj opciji i kako je koristiti ispravno, savjetujemo vam da pogledate sljedeći video: <a href="%1$s" class="fancybox">%1$S</a>.

en: Tools
hr: Alati

en: Transients cleanup:
hr: Čišćenje transienta

en: Transmission Received!
hr: Primljena poruka!

en: Transmitting across the galaxy...
hr: Prenosimo u galaksiji...

en: Trashed comments
hr: Izbrisani komentari

en: Trashed posts
hr: Izbrisani članci

en: Tutorials
hr: Upute

en: URL crawl interval:
hr: URL interval indeksiranja:

en: Uh-oh, you're out of fuel!
hr: Oh, vi ste bez goriva!

en: Unable to transmit
hr: Ne može se poslati

en: Unit of time
hr: Jedinica vremena

en: Update Rollback
hr: Ažuriranje za vraćanje

en: Upload file and import settings
hr: Upload datoteke i uvoz settings

en: Varnish Caching Purge
hr: Čišćenje Varnish cache-a

en: WP Rocket uses a bot to preload your content and create the cached files. You can deactivate it if you need to.
hr: WP Rocket koristi bot preload vašeg sadržaja i kreira datoteke privremenog spremnika. Možete ga deaktivirati ako je potrebno.

en: Wait until this file is loaded?
hr: Pričekati dok se ova datoteka ne učita?

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Watch the video
hr: Pogledajte video

en: We answer every ticket so check your spam if you don't hear from us.
hr: Odgovaramo na svaku prijavu pa provjerite vaš spam ako ne primite mail od nas.

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
hr: Automatski detektiramo mapu sajta generiranu sa %  pluginom. Možete provjeriti mogućnost da ga se unaprijed učita.

en: We select the best CloudFlare configuration for speed, performance grade and compatibility.
hr: Mi izabiremo najbolju CloudFlare konfiguraciju za brzinu, performanse ocjenu i kompatibilnost.

en: We've received your ticket and will reply back within a few hours!
hr: Primili smo vašu prijavu i odgovorit ćemo vam u idućih par sati!

en: Weekly
hr: Tjedno

en: XML sitemaps to use for preloading:
hr: XML mape sajta za korištenje za preload:

en: Yes
hr: Da

en: Yes I do!
hr: Da, hoću!

en: Yes, I'm sure!
hr: Da, siguran sam!

en: Yoast SEO XML sitemap
hr: Yoast SEO XML mapa sajta

en: You can add JavaScript files that will be loaded asynchronously at the same time as the page loads.
hr: Možete dodati JavaScript datoteke koje će biti učitane asinkrono u isto vrijeme kada se i stranica učitava.

en: You can also <a href="%s">contact our support</a> if you need help implementing that.
hr: Također možete <a href="%s"> kontaktirati našu podršku </a> ako vam je potrebna pomoć u provedbi toga.

en: You can read our documentation to learn more about it: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded</a>
hr: Možete pročitati našu dokumentaciju da naučite više o tome: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded</a>

en: You can still force the deactivation by clicking here.
hr: Još uvijek možete izvršiti prisilno deaktiviranje klikom ovdje.

en: You can use regular expressions (regex).
hr: Možete koristiti uobičajene izraze (regex).

en: You can use this option to change the interval between each URL crawl.
hr: Možete koristiti ovu opciju da promijenite interval između svakog URL indeksiranja.

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
hr: Ne možete dodati više web stranica. Nadogradite svoj račun.

en: You have to read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and to agree to send informations relative to your website to submit a support ticket.
hr: Morate pročitati <a href="%s" target="_blank">dokumentaciju</a> i suglasiti se da pošaljete informacije vezane uz vaš web sajt da bi poslali prijavu podršci.

en: You must specify the complete URL of the files.
hr: Morate navesti potpunu URL datoteke.

en: You must specify the complete URL of the original files. Do NOT add URLs of minified files generated by WP Rocket.
hr: Morate navesti potpuni URL izvorne datoteke. Nemojte dodavati URL-ove minificiranih datoteka koje generira WP Rocket.

en: Your license is not valid.
hr: Vaša licenca nije valjana.

en: day(s)
hr: dan(i)

en: e.g. At the bottom of the post there are related posts which are supposed to have thumbnails, but no thumbnails are displaying.
hr: npr. na dnu posta su povezani postovi koji bi trebali imati umanjene sličice, ali nijedna umanjena sličica se ne prikazuje.

en: hour(s)
hr: sat(i)

en: minute(s)
hr: minuta(e)

en: reserved for
hr: rezervirano za

en: second(s)
hr: sekunda(e)
